Asi už Vás to nepřekvapí. Také letos se uskuteční Škola lidských práv pro studenty právnických fakult. Akce proběhne ve dnech 11. – 17. září 2022 opět v hotelu Na statku v Náměšti nad Oslavou. ŠLP se mohou zúčastnit studenti ze všech ročníků všech právnických fakult v ČR i na Slovensku.

Zájemci se mohou již nyní přihlašovat k účasti! Uzávěrka přihlášek je 10. července 2022 ve 23:59:59. 

A na co se mohou těšit? V programu se samozřejmě odrazí aktuální válečná krize na Ukrajině. Podíváme se na ní jak z pohledu mezinárodního práva, tak očima těch, kdo pomáhají uprchlíkům nebo organizují humanitární pomoc. Ale budeme se věnovat i našim “tradičním” tématům. Například shromažďovacímu právu, ochraně obětí sexuálního násilí nebo právům nedobrovolně hospitalizovaných lidí… A nebude chybět ani čerstvá zkušenost  nové soudkyně ESLP za Českou republiku.

Našimi lektory budou kromě Kateřiny Šimáčkové třeba Maxim Tomoszek, Veronika Ježková, Martin Faix, Magda Faltová a další. Jako hosté přijedou se studenty diskutovat předseda NSS Karel Šimka a prezident Unie státních zástupců Jan Lata.

K přihlášení slouží on-line formulář v sekci “Aktuální ročník” na webu www.skolalidskychprav.cz.

Těšíme se na vaše přihlášky a na setkání v září v Náměšti

Vítězslav Dohnal

děkan Páté právnické fakulty