Škola lidských práv 2018 v Náměšti nad Oslavou je úspěšně za námi

Ve dnech 9. – 15. září se v  Náměšti nad Oslavou uskutečnil po sedmi letech další ročník Školy lidských práv ve formátu, na který byli studenti právnických fakult zvyklí v letech 1999 – 2011. Díky tomu mělo 24 studentů českých a slovenských právnických fakult možnost strávit celý týden interaktivně vedenými workshopy o právní ochraně lidských práv.

Program lektorsky zajišťovali zkušení odborníci z praxe, a to z rozmanitých právní profesí. Mezi studenty tak zavítali například ústavní soudci Kateřina Šimáčková a David Uhlíř, státní zástupci Jan Lata a Adam Borgula, veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová, advokáti Radka Korbelová Dohnalová a Kristína Babiaková, vyučující právnických fakult Maxim Tomoszek a Zdeněk Červínek nebo pracovníci neziskových organizací Magda Faltová a Petra Giňová.

Účastníci Školy lidských práv byli s programem spokojeni a projevili zájem se znovu sejít nad dalšími tématy ochrany lidských práv. Proto se zřejmě v únoru či březnu 2019 uskuteční pokračování ŠLP, tentokrát zřejmě v Táboře.

Níže připojujeme několik fotografií z akce, další budou následovat během pár dní ve fotogalerii, která se právě připravuje.

Děkujeme za podporu všem přispěvatelům, mezi nimi  hlavnímu partnerovi, kterým byla advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS
Úplný seznam podporovatelů najdete v sekci “Podpořte”.

Již nyní je jasné, že Škola lidských práv se uskuteční i příští rok. Přihlašování bude možné od března 2019. Informace o novém ročníku zveřejníme na těchto webových stránkách a na facebookové stránce www.facebook.com/patafakulta.

Vítězslav Dohnal