Škola lidských práv 2019 v Náměšti nad Oslavou je úspěšně za námi

Ve dnech 15. – 20. září 2019 se v  Náměšti nad Oslavou uskutečnil další ročník Školy lidských práv ve formátu, na který byli studenti právnických fakult zvyklí v letech 1999 – 2011. Díky tomu mělo 27 studentů českých a slovenských právnických fakult možnost strávit celý týden interaktivně vedenými workshopy o právní ochraně lidských práv.

Program lektorsky zajišťovali zkušení odborníci z praxe, a to z rozmanitých právní profesí. Mezi studenty tak zavítali například ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová, bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, advokáti Radka Korbelová Dohnalová, Martin Kopa a Jiří Kmec, vyučující právnických fakult Maxim Tomoszek a Zdeněk Červínek nebo pracovníci neziskových organizací Kumar Vishwanathan a Magda Faltová.

Letošní ročník jsme pořádali ve spolupráci s pracovníky Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva. Poděkování za spolupráci při organizaci akce patří zejména Kateřině Radové, která pak také s kolegy Monikou Hanych a Petrem Konůpkou připravili i dva programové bloky.

Účastníci Školy lidských práv byli s programem spokojeni a projevili zájem se znovu sejít nad dalšími tématy ochrany lidských práv. Proto se v březnu či dubnu 2020 uskuteční v Táboře pokračování ŠLP.

Níže připojujeme několik fotografií z akce, další budou, která se právě připravuje. Následovat bude také závěrečná zpráva, která shrne také informace o financování akce.

Děkujeme za podporu všem přispěvatelům, mezi nimi  hlavnímu partnerovi, kterým byla advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS.

Již nyní je jasné, že Škola lidských práv se uskuteční i příští rok. Přihlašování bude možné od března 2020. Informace o novém ročníku zveřejníme na těchto webových stránkách a na facebookové stránce www.facebook.com/patafakulta.

Vítězslav Dohnal

děkan páté právnické fakulty